Tour de Ski 2016/2017

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Skocz do: nawigacja, szukaj
Puchar Świata w biegach narciarskich – Tour de Ski 2016/2017
Gtk-go-back-ltr.svg 2016 2017/2018 Gtk-go-forward-ltr.svg
Data 31 grudnia 2016 - 8 stycznia 2017
Miejsce rozpoczęcia Szwajcaria Val Müstair
Miejsce zakończenia Włochy Val di Fiemme
Organizator FIS
Zwycięzcy
Jersey red.svg Generalna Norwegia Heidi Weng

Rosja Siergiej Ustiugow
Jersey black.svg Sprint Szwecja Stina Nilsson

Rosja Siergiej Ustiugow
Drużynowa  Norwegia

Tour de Ski 2016/2017 – jedenasta edycja prestiżowej imprezy w biegach narciarskich, która odbyła się w dniach 31 grudnia 2016 - 8 stycznia 2017 na terytorium Szwajcarii, Niemiec i Włoch. Zawody zaliczane były do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Obrońcami tytułów z poprzedniej edycji byli: Norweżka Therese Johaug (nie startowała z powodu zawieszenia za doping) oraz Norweg Martin Johnsrud Sundby (zajął 2. miejsce).

Klasyfikacja generalna[edytuj]

Kobiety[edytuj]

Miejsce Imię i nazwisko Narodowość SP F
Val Müstair
Msc./Pkt
5 km C
Val Müstair
Msc./Pkt
2×5 km
Oberstdorf
Msc./Pkt
10 km F
Oberstdorf
Msc./Pkt
5 km F
Toblach
Msc./Pkt
10 km C
Val di Fiemme
Msc./Pkt
9 km F
Val di Fiemme
Msc./Pkt
Czas Tour-Punkty PŚ-punkty
razem
1. Heidi Weng  Norwegia 3/43 p. 2/46 p. 3/43 p. 2/46 p. 5/37 p. 7/32 p. 1/50 p. 2:27:39,4 h 400 697
2. Krista Pärmäkoski  Finlandia 10/26 p. 3/43 p. 7/32 p. 4/40 p. 2/46 p. 4/40 p. 7/32 p. +1:37,0 min 320 579
3. Stina Nilsson  Szwecja 1/50 p. 5/37 p. 1/50 p. 1/50 p. 20/11 p. 1/50 p. 18/13 p. +1:54,4 min 240 501
4. Ingvild Flugstad Østberg  Norwegia 7/32 p. 1/50 p. 13/20 p. 3/43 p. 8/30 p. 18/13 p. 6/34 p. +2:04,3 min 200 422
5. Jessica Diggins  Stany Zjednoczone 6/34 p. 8/30 p. 2/46 p. 5/37 p. 1/50 p. 8/30 p. 11/24 p. +3:09,0 min 180 431
6. Kerttu Niskanen  Finlandia 37/0 p. 16/15 p. 12/22 p. 11/24 p. 6/34 p. 9/28 p. 3/43 p. +4:18,2 min 160 326
7. Anne Kyllönen  Finlandia 30/1 p. 6/34 p. 9/28 p. 14/18 p. 15/16 p. 2/46 p. 5/37 p. +4:27,7 min 144 324
8. Nathalie von Siebenthal  Szwajcaria 20/11 p. 17/14 p. 11/24 p. 7/32 p. 7/32 p. 10/26 p. 10/26 p. +4:39,5 min 128 293
9. Teresa Stadlober  Austria 43/0 p. 33/0 p. 15/16 p. 20/11 p. 13/20 p. 5/37 p. 4/40 p. +4:44,1 min 116 240
10. Julija Czekalowa  Rosja 39/0 p. 11/24 p. 10/26 p. 8/30 p. 10/26 p. 6/34 p. 16/15 p. +4:58,7 min 104 259

Mężczyźni[edytuj]

Miejsce Imię i nazwisko Narodowość SP F
Val Müstair
Msc./Pkt
10 km C
Val Müstair
Msc./Pkt
2×10 km
Oberstdorf
Msc./Pkt
15 km F
Oberstdorf
Msc./Pkt
10 km F
Toblach
Msc./Pkt
15 km C
Val di Fiemme
Msc./Pkt
9 km F
Val di Fiemme
Msc./Pkt
Czas Tour-Punkty PŚ-punkty
razem
1. Siergiej Ustiugow  Rosja 1/50 p. 1/50 p. 1/50 p. 1/50 p. 1/50 p. 2/46 p. 16/15 p. 3:24:47,9 h 400 711
2. Martin Johnsrud Sundby  Norwegia 4/40 p. 2/46 p. 2/46 p. 2/46 p. 14/18 p. 1/50 p. 12/22 p. +1:02,9 min 320 588
3. Dario Cologna  Szwajcaria 13/20 p. 5/37 p. 3/43 p. 4/40 p. 7/32 p. 7/32 p. 5/37 p. +1:19,1 min 240 481
4. Maurice Manificat  Francja 25/6 p. 16/15 p. 8/30 p. 9/28 p. 2/46 p. 13/20 p. 1/50 p. +1:26,9 min 200 395
5. Matti Heikkinen  Finlandia 37/0 p. 6/34 p. 7/32 p. 5/37 p. 4/40 p. 3/43 p. 2/46 p. +1:31,3 min 180 412
6. Marcus Hellner  Szwecja 20/11 p. 7/32 p. 5/37 p. 6/34 p. 5/37 p. 10/26 p. 4/40 p. +2:05,8 min 160 377
7. Alex Harvey  Kanada 6/34 p. 8/30 p. 4/40 p. 3/43 p. 11/24 p. 19/12 p. 14/18 p. +2:39,7 min 144 345
8. Simen Hegstad Krüger  Norwegia 35/0 p. 10/26 p. 6/34 p. 8/30 p. 3/43 p. 22/9 p. 8/30 p. +3:27,2 min 128 300
9. Hans Christer Holund  Norwegia 41/0 p. 13/20 p. 21/10 p. 11/24 p. 15/16 p. 9/28 p. 3/43 p. +3:50,4 min 116 257
10. Niklas Dyrhaug  Norwegia 31/0 p. 12/22 p. 14/18 p. 12/22 p. 21/10 p. 6/34 p. 10/26 p. +4:24,9 min 104 236

Program zawodów[edytuj]

Dzień Miejsce Konkurencja Początek Liczba uczestników
31 grudnia Szwajcaria Val Müstair Sprint kobiet s. dowolnym 14:50 CET 64
Sprint mężczyzn s. dowolnym 85
1 stycznia 10 km mężczyzn s. klasycznym (start masowy) 13:00 CET 79
5 km kobiet s. klasycznym (start masowy) 16:00 CET 62
3 stycznia Niemcy Oberstdorf 10 km kobiet bieg łączony 12:15 CET 51
20 km mężczyzn bieg łączony 15:15 CET 59
4 stycznia 10 km kobiet s. dowolnym (bieg pościgowy) 11:30 CET 48
15 km mężczyzn s. dowolnym (bieg pościgowy) 12:45 CET 54
6 stycznia Włochy Toblach 10 km mężczyzn s. dowolnym 10:45 CET 43
5 km kobiet s. dowolnym 13:00 CET 40
7 stycznia Włochy Val di Fiemme 10 km kobiet s. klasycznym (start masowy) 14:30 CET 31
15 km mężczyzn s. klasycznym (start masowy) 15:30 CET 42
8 stycznia 9 km kobiet s. dowolnym (bieg pościgowy) 11:30 CET 31
9 km mężczyzn s. dowolnym (bieg pościgowy) 15:30 CET 40

Czołówki zawodów[edytuj]

Kobiety[edytuj]

Lp. Data Miejscowość Dystans 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 31 grudnia 2016 Szwajcaria Val Müstair Sprint s. dowolnym Szwecja Stina Nilsson Norwegia Maiken Caspersen Falla Norwegia Heidi Weng
2. 1 stycznia 2017 Szwajcaria Val Müstair 5 km s. klasycznym (start masowy) Norwegia Ingvild Flugstad Østberg Norwegia Heidi Weng Finlandia Krista Pärmäkoski
3. 3 stycznia 2017 Niemcy Oberstdorf 10 km bieg łączony Szwecja Stina Nilsson Stany Zjednoczone Jessica Diggins Norwegia Heidi Weng
4. 4 stycznia 2017 Niemcy Oberstdorf 10 km s. dowolnym (bieg pościgowy) Szwecja Stina Nilsson Norwegia Heidi Weng Norwegia Ingvild Flugstad Østberg
5. 6 stycznia 2017 Włochy Toblach 5 km s. dowolnym Stany Zjednoczone Jessica Diggins Finlandia Krista Pärmäkoski Stany Zjednoczone Sadie Bjornsen
6. 7 stycznia 2017 Włochy Val di Fiemme 10 km s. klasycznym (start masowy) Szwecja Stina Nilsson Finlandia Anne Kyllönen Szwecja Charlotte Kalla
7. 8 stycznia 2017 Włochy Val di Fiemme/Alpe Cermis 9 km s. dowolnym (bieg pościgowy)[a] Norwegia Heidi Weng Stany Zjednoczone Elizabeth Stephen Finlandia Kerttu Niskanen

Mężczyźni[edytuj]

Lp. Data Miejscowość Dystans 1. miejsce 2. miejsce 3. miejsce
1. 31 grudnia 2016 Szwajcaria Val Müstair Sprint s. dowolnym Rosja Siergiej Ustiugow Włochy Federico Pellegrino Norwegia Finn Hågen Krogh
2. 1 stycznia 2017 Szwajcaria Val Müstair 10 km s. klasycznym (start masowy) Rosja Siergiej Ustiugow Norwegia Martin Johnsrud Sundby Norwegia Didrik Tønseth
3. 3 stycznia 2017 Niemcy Oberstdorf 20 km bieg łączony Rosja Siergiej Ustiugow Norwegia Martin Johnsrud Sundby Szwajcaria Dario Cologna
4. 4 stycznia 2017 Niemcy Oberstdorf 15 km s. dowolnym (bieg pościgowy) Rosja Siergiej Ustiugow Norwegia Martin Johnsrud Sundby Kanada Alex Harvey
5. 6 stycznia 2017 Włochy Toblach 10 km s. dowolnym Rosja Siergiej Ustiugow Francja Maurice Manificat Norwegia Simen Hegstad Krüger
6. 7 stycznia 2017 Włochy Val di Fiemme 15 km s. klasycznym (start masowy) Norwegia Martin Johnsrud Sundby Rosja Siergiej Ustiugow Finlandia Matti Heikkinen
7. 8 stycznia 2017 Włochy Val di Fiemme/Alpe Cermis 9 km s. dowolnym (bieg pościgowy)[a] Francja Maurice Manificat Finlandia Matti Heikkinen Norwegia Hans Christer Holund

Kobiety[edytuj]

Sprint s. dowolnym[edytuj]

31 grudnia 2016
Szwajcaria Val Müstair, Szwajcaria

Wyniki biegu
Poz. Zawodniczka Reprezentacja Czas
1. Stina Nilsson  Szwecja 3:26,27
2. Maiken Caspersen Falla  Norwegia +2,48
3. Heidi Weng  Norwegia +6,47
4. Kathrine Rolsted Harsem  Norwegia +6,95
5. Laurien van der Graaff  Szwajcaria +6,96
6. Jessica Diggins  Stany Zjednoczone +7,64
Półfinały
7. Ingvild Flugstad Østberg  Norwegia
8. Sandra Ringwald  Niemcy
9. Hanna Kolb  Niemcy
10. Krista Pärmäkoski  Finlandia
11. Gaia Vuerich  Włochy
12. Vesna Fabjan  Słowenia
Klasyfikacja Tour de Ski
Poz. Zawodniczka Reprezentacja Czas
1. Stina Nilsson  Szwecja 2:28,2
2. Maiken Caspersen Falla  Norwegia +10,7
3. Heidi Weng  Norwegia +16,6
4. Kathrine Rolsted Harsem  Norwegia +20,8
5. Ingvild Flugstad Østberg  Norwegia +21,3

Klasyfikacja sprinterska

Poz. Zawodniczka Reprezentacja Punkty
1. Stina Nilsson  Szwecja 60
2. Maiken Caspersen Falla  Norwegia 56
3. Heidi Weng  Norwegia 52

5 km s. klasycznym (start masowy)[edytuj]

1 stycznia 2017
Szwajcaria Val Müstair, Szwajcaria

Wyniki biegu
Poz. Zawodniczka Reprezentacja Czas
1. Ingvild Flugstad Østberg  Norwegia 13:21,2
2. Heidi Weng  Norwegia +7,0
3. Krista Pärmäkoski  Finlandia +11,4
4. Nadine Fähndrich  Szwajcaria +24,6
5. Stina Nilsson  Szwecja +25,1
6. Anne Kyllönen  Finlandia +26,0
7. Kathrine Rolsted Harsem  Norwegia +28,1
8. Jessica Diggins  Stany Zjednoczone +32,6
9. Laura Mononen  Finlandia +33,5
10. Laurien van der Graaff  Szwajcaria +35,3
Klasyfikacja Tour de Ski
Poz. Zawodniczka Reprezentacja Czas
1. Ingvild Flugstad Østberg  Norwegia 15:40,7
2. Heidi Weng  Norwegia +10,3
3. Stina Nilsson  Szwecja +23,8
4. Krista Pärmäkoski  Finlandia +42,0
5. Kathrine Rolsted Harsem  Norwegia +51,6

Klasyfikacja sprinterska

Poz. Zawodniczka Reprezentacja Punkty
1. Heidi Weng  Norwegia 74
2. Ingvild Flugstad Østberg  Norwegia 70
2. Stina Nilsson  Szwecja 70

10 km bieg łączony[edytuj]

3 stycznia 2017
Niemcy Oberstdorf, Niemcy

Wyniki biegu
Poz. Zawodniczka Reprezentacja Czas
1. Stina Nilsson  Szwecja 27:23,8
2. Jessica Diggins  Stany Zjednoczone +0,2
3. Heidi Weng  Norwegia +1,5
4. Maiken Caspersen Falla  Norwegia +3,3
5. Sadie Bjornsen  Stany Zjednoczone +8,1
6. Nicole Fessel  Niemcy +8,1
7. Krista Pärmäkoski  Finlandia +8,5
8. Charlotte Kalla  Szwecja +8,8
9. Anne Kyllönen  Finlandia +11,8
10. Julija Czekalowa  Rosja +12,8
Klasyfikacja Tour de Ski
Poz. Zawodniczka Reprezentacja Czas
1. Stina Nilsson  Szwecja 43:01,3
2. Heidi Weng  Norwegia +4,0
3. Ingvild Flugstad Østberg  Norwegia +12,4
4. Krista Pärmäkoski  Finlandia +38,7
5. Jessica Diggins  Stany Zjednoczone +51,4

Klasyfikacja sprinterska

Poz. Zawodniczka Reprezentacja Punkty
1. Stina Nilsson  Szwecja 97
2. Heidi Weng  Norwegia 85
3. Ingvild Flugstad Østberg  Norwegia 80

10 km s. dowolnym (bieg pościgowy)[edytuj]

4 stycznia 2017
Niemcy Oberstdorf, Niemcy

Wyniki biegu
Poz. Zawodniczka Reprezentacja Czas
1. Stina Nilsson  Szwecja 27:42,7
2. Heidi Weng  Norwegia +1,7
3. Ingvild Flugstad Østberg  Norwegia +1,8
4. Krista Pärmäkoski  Finlandia +42,4
5. Jessica Diggins  Stany Zjednoczone +1:47,5
6. Nicole Fessel  Niemcy +2:39,1
7. Nathalie von Siebenthal  Szwajcaria +2:40,2
8. Julija Czekalowa  Rosja +2:40,3
9. Kathrine Rolsted Harsem  Norwegia +3:08,8
10. Kikkan Randall  Stany Zjednoczone +3:15,5
Klasyfikacja Tour de Ski
Poz. Zawodniczka Reprezentacja Czas
1. Stina Nilsson  Szwecja 1:10:29,0
2. Heidi Weng  Norwegia +6,7
3. Ingvild Flugstad Østberg  Norwegia +11,8
4. Krista Pärmäkoski  Finlandia +57,4
5. Jessica Diggins  Stany Zjednoczone +2:02,5

Klasyfikacja sprinterska

Poz. Zawodniczka Reprezentacja Punkty
1. Stina Nilsson  Szwecja 112
2. Heidi Weng  Norwegia 95
3. Ingvild Flugstad Østberg  Norwegia 85

5 km s. dowolnym[edytuj]

6 stycznia 2017
Włochy Toblach, Włochy

Wyniki biegu
Poz. Zawodniczka Reprezentacja Czas
1. Jessica Diggins  Stany Zjednoczone 12:45,6
2. Krista Pärmäkoski  Finlandia +13,6
3. Sadie Bjornsen  Stany Zjednoczone +14,6
4. Charlotte Kalla  Szwecja +14,9
5. Heidi Weng  Norwegia +17,5
6. Kerttu Niskanen  Finlandia +18,0
7. Nathalie von Siebenthal  Szwajcaria +20,5
8. Ingvild Flugstad Østberg  Norwegia +23,5
9. Kathrine Rolsted Harsem  Norwegia +25,3
10. Julija Czekalowa  Rosja +26,3
Klasyfikacja Tour de Ski
Poz. Zawodniczka Reprezentacja Czas
1. Heidi Weng  Norwegia 1:23:38,8
2. Ingvild Flugstad Østberg  Norwegia +11,1
3. Stina Nilsson  Szwecja +16,3
4. Krista Pärmäkoski  Finlandia +36,8
5. Jessica Diggins  Stany Zjednoczone +1:23,3

Klasyfikacja sprinterska

Poz. Zawodniczka Reprezentacja Punkty
1. Stina Nilsson  Szwecja 112
2. Heidi Weng  Norwegia 95
3. Ingvild Flugstad Østberg  Norwegia 85

10 km s. klasycznym (start masowy)[edytuj]

7 stycznia 2017
Włochy Val di Fiemme, Włochy

Wyniki biegu
Poz. Zawodniczka Reprezentacja Czas
1. Stina Nilsson  Szwecja 30:20,8
2. Anne Kyllönen  Finlandia +3,0
3. Charlotte Kalla  Szwecja +3,7
4. Krista Pärmäkoski  Finlandia +9,4
5. Teresa Stadlober  Austria +10,1
6. Julija Czekalowa  Rosja +10,5
7. Heidi Weng  Norwegia +17,5
8. Jessica Diggins  Stany Zjednoczone +19,5
9. Kerttu Niskanen  Finlandia +19,8
10. Nathalie von Siebenthal  Szwajcaria +25,2
Klasyfikacja Tour de Ski
Poz. Zawodniczka Reprezentacja Czas
1. Stina Nilsson  Szwecja 1:53:45,9
2. Heidi Weng  Norwegia +19,2
3. Krista Pärmäkoski  Finlandia +53,9
4. Ingvild Flugstad Østberg  Norwegia +1:23,3
5. Jessica Diggins  Stany Zjednoczone +1:56,5

Klasyfikacja sprinterska

Poz. Zawodniczka Reprezentacja Punkty
1. Stina Nilsson  Szwecja 142
2. Heidi Weng  Norwegia 107
3. Ingvild Flugstad Østberg  Norwegia 95

9 km s. dowolnym (bieg pościgowy)[edytuj]

8 stycznia 2017
Włochy Val di Fiemme/Alpe Cermis, Włochy

Wyniki biegu[a]
Poz. Zawodniczka Reprezentacja Czas
1. Heidi Weng  Norwegia 33:34,3
2. Elizabeth Stephen  Stany Zjednoczone +38,2
3. Kerttu Niskanen  Finlandia +46,0
4. Teresa Stadlober  Austria +49,7
5. Anne Kyllönen  Finlandia +1:00,1
6. Ingvild Flugstad Østberg  Norwegia +1:00,2
7. Krista Pärmäkoski  Finlandia +1:02,3
8. Laura Mononen  Finlandia +1:16,0
9. Stefanie Böhler  Niemcy +1:23,2
10. Nathalie von Siebenthal  Szwajcaria +1:28,3
Klasyfikacja Tour de Ski
Poz. Zawodniczka Reprezentacja Czas
1. Heidi Weng  Norwegia 2:27:39,4
2. Krista Pärmäkoski  Finlandia +1:37,0
3. Stina Nilsson  Szwecja +1:54,4
4. Ingvild Flugstad Østberg  Norwegia +2:04,3
5. Jessica Diggins  Stany Zjednoczone +3:09,0

Klasyfikacja sprinterska

Poz. Zawodniczka Reprezentacja Punkty
1. Stina Nilsson  Szwecja 142
2. Heidi Weng  Norwegia 107
3. Ingvild Flugstad Østberg  Norwegia 95

Nie ukończyły[edytuj]

Rezygnacje[edytuj]

Niewystartowanie w etapie[edytuj]

Mężczyźni[edytuj]

Sprint s. dowolnym[edytuj]

31 grudnia 2016
Szwajcaria Val Müstair, Szwajcaria

Wyniki biegu
Poz. Zawodnik Reprezentacja Czas
1. Siergiej Ustiugow  Rosja 3:00,50
2. Federico Pellegrino  Włochy +2,03
3. Finn Hågen Krogh  Norwegia +2,80
4. Martin Johnsrud Sundby  Norwegia +3,52
5. Lucas Chanavat  Francja +10,25
6. Alex Harvey  Kanada +15,93
Półfinały
7. Andriej Larkow  Rosja
8. Thomas Bing  Niemcy
9. Emil Iversen  Norwegia
10. Andrew Musgrave  Wielka Brytania
11. Andrew Young  Wielka Brytania
12. Renaud Jay  Francja
...
15. Maciej Staręga  Polska
Klasyfikacja Tour de Ski
Poz. Zawodnik Reprezentacja Czas
1. Siergiej Ustiugow  Rosja 2:01,2
2. Federico Pellegrino  Włochy +8,2
3. Finn Hågen Krogh  Norwegia +13,8
4. Martin Johnsrud Sundby  Norwegia +17,0
5. Lucas Chanavat  Francja +20,4
...
16. Maciej Staręga  Polska +53,0

Klasyfikacja sprinterska

Poz. Zawodnik Reprezentacja Punkty
1. Siergiej Ustiugow  Rosja 60
2. Federico Pellegrino  Włochy 56
3. Finn Hågen Krogh  Norwegia 52
...
15. Maciej Staręga  Polska 16

10 km s. klasycznym (start masowy)[edytuj]

1 stycznia 2017
Szwajcaria Val Müstair, Szwajcaria

Wyniki biegu
Poz. Zawodnik Reprezentacja Czas
1. Siergiej Ustiugow  Rosja 24:50,0
2. Martin Johnsrud Sundby  Norwegia +1,9
3. Didrik Tønseth  Norwegia +2,3
4. Sjur Røthe  Norwegia +3,3
5. Dario Cologna  Szwajcaria +5,5
6. Matti Heikkinen  Finlandia +5,6
7. Marcus Hellner  Szwecja +6,0
8. Alex Harvey  Kanada +7,0
9. Iivo Niskanen  Finlandia +7,0
10. Simen Hegstad Krüger  Norwegia +7,3
...
69. Maciej Staręga  Polska +2:30,2
Klasyfikacja Tour de Ski
Poz. Zawodnik Reprezentacja Czas
1. Siergiej Ustiugow  Rosja 26:26,2
2. Martin Johnsrud Sundby  Norwegia +18,9
3. Alex Harvey  Kanada +59,6
4. Andriej Łarkow  Rosja +1:01,5
5. Emil Iversen  Norwegia +1:09,2
...
65. Maciej Staręga  Polska +3:48,2

Klasyfikacja sprinterska

Poz. Zawodnik Reprezentacja Punkty
1. Siergiej Ustiugow  Rosja 85
2. Martin Johnsrud Sundby  Norwegia 73
3. Federico Pellegrino  Włochy 56
...
13. Maciej Staręga  Polska 16

20 km bieg łączony[edytuj]

3 stycznia 2017
Niemcy Oberstdorf, Niemcy

Wyniki biegu
Poz. Zawodnik Reprezentacja Czas
1. Siergiej Ustiugow  Rosja 48:40,4
2. Martin Johnsrud Sundby  Norwegia +0,6
3. Dario Cologna  Szwajcaria +1,0
4. Alex Harvey  Kanada +2,7
5. Marcus Hellner  Szwecja +3,6
6. Simen Hegstad Krüger  Norwegia +3,8
7. Matti Heikkinen  Finlandia +5,9
8. Maurice Manificat  Francja +6,5
9. Jean-Marc Gaillard  Francja +6,9
10. Devon Kershaw  Kanada +7,4
Klasyfikacja Tour de Ski
Poz. Zawodnik Reprezentacja Czas
1. Siergiej Ustiugow  Rosja 1:14:34,6
2. Martin Johnsrud Sundby  Norwegia +29,5
3. Alex Harvey  Kanada +1:09,3
4. Dario Cologna  Szwajcaria +1:25,4
5. Marcus Hellner  Szwecja +1:42,4

Klasyfikacja sprinterska

Poz. Zawodnik Reprezentacja Punkty
1. Siergiej Ustiugow  Rosja 117
2. Martin Johnsrud Sundby  Norwegia 95
3. Alex Harvey  Kanada 67

15 km s. dowolnym (bieg pościgowy)[edytuj]

4 stycznia 2017
Niemcy Oberstdorf, Niemcy

Wyniki biegu
Poz. Zawodnik Reprezentacja Czas
1. Siergiej Ustiugow  Rosja 37:58,5
2. Martin Johnsrud Sundby  Norwegia +37,2
3. Alex Harvey  Kanada +1:08,8
4. Dario Cologna  Szwajcaria +1:09,6
5. Matti Heikkinen  Finlandia +1:45,0
6. Marcus Hellner  Szwecja +1:47,6
7. Didrik Tønseth  Norwegia +1:47,6
8. Simen Hegstad Krüger  Norwegia +1:52,4
9. Maurice Manificat  Francja +1:54,1
10. Andrew Musgrave  Wielka Brytania +3:15,5
Klasyfikacja Tour de Ski
Poz. Zawodnik Reprezentacja Czas
1. Siergiej Ustiugow  Rosja 1:52:18,1
2. Martin Johnsrud Sundby  Norwegia +42,2
3. Alex Harvey  Kanada +1:18,8
4. Dario Cologna  Szwajcaria +1:24,6
5. Matti Heikkinen  Finlandia +2:00,0

Klasyfikacja sprinterska

Poz. Zawodnik Reprezentacja Punkty
1. Siergiej Ustiugow  Rosja 132
2. Martin Johnsrud Sundby  Norwegia 105
3. Alex Harvey  Kanada 72

10 km s. dowolnym[edytuj]

6 stycznia 2017
Włochy Toblach, Włochy

Wyniki biegu
Poz. Zawodnik Reprezentacja Czas
1. Siergiej Ustiugow  Rosja 21:47,9
2. Maurice Manificat  Francja +0,4
3. Simen Hegstad Krüger  Norwegia +16,6
4. Matti Heikkinen  Finlandia +17,3
5. Marcus Hellner  Szwecja +25,8
6. Didrik Tønseth  Norwegia +27,2
7. Dario Cologna  Szwajcaria +27,9
8. Clément Parisse  Francja +29,6
9. Francesco De Fabiani  Włochy +29,8
10. Jean-Marc Gaillard  Francja +31,9
Klasyfikacja Tour de Ski
Poz. Zawodnik Reprezentacja Czas
1. Siergiej Ustiugow  Rosja 2:13:51,0
2. Martin Johnsrud Sundby  Norwegia +1:34,1
3. Dario Cologna  Szwajcaria +2:07,5
4. Alex Harvey  Kanada +2:08,0
5. Maurice Manificat  Francja +2:14,5

Klasyfikacja sprinterska

Poz. Zawodnik Reprezentacja Punkty
1. Siergiej Ustiugow  Rosja 147
2. Martin Johnsrud Sundby  Norwegia 105
3. Alex Harvey  Kanada 72

15 km s. klasycznym (start masowy)[edytuj]

7 stycznia 2017
Włochy Val di Fiemme, Włochy

Wyniki biegu
Poz. Zawodnik Reprezentacja Czas
1. Martin Johnsrud Sundby  Norwegia 40:40,0
2. Siergiej Ustiugow  Rosja +2,2
3. Matti Heikkinen  Finlandia +2,8
4. Francesco De Fabiani  Włochy +3,2
5. Andriej Łarkow  Rosja +3,3
6. Niklas Dyrhaug  Norwegia +3,5
7. Dario Cologna  Szwajcaria +3,8
8. Aleksandr Biessmiertnych  Rosja +3,9
9. Hans Christer Holund  Norwegia +9,9
10. Marcus Hellner  Szwecja +10,3
Klasyfikacja Tour de Ski
Poz. Zawodnik Reprezentacja Czas
1. Siergiej Ustiugow  Rosja 2:54:20,2
2. Martin Johnsrud Sundby  Norwegia +1:11,9
3. Dario Cologna  Szwajcaria +2:04,1
4. Matti Heikkinen  Finlandia +2:32,9
5. Maurice Manificat  Francja +2:34,6

Klasyfikacja sprinterska

Poz. Zawodnik Reprezentacja Punkty
1. Siergiej Ustiugow  Rosja 160
2. Martin Johnsrud Sundby  Norwegia 138
3. Alex Harvey  Kanada 87

9 km s. dowolnym (bieg pościgowy)[edytuj]

8 stycznia 2017
Włochy Val di Fiemme/Alpe Cermis, Włochy

Wyniki biegu[a]
Poz. Zawodnik Reprezentacja Czas
1. Maurice Manificat  Francja 29:20,0
2. Matti Heikkinen  Finlandia +6,1
3. Hans Christer Holund  Norwegia +15,8
4. Marcus Hellner  Szwecja +19,0
5. Dario Cologna  Szwajcaria +22,7
6. Aleksandr Biessmiertnych  Rosja +37,5
7. Sjur Røthe  Norwegia +41,6
8. Simen Hegstad Krüger  Norwegia +43,6
9. Jens Burman  Szwecja +53,8
10. Niklas Dyrhaug  Norwegia +56,0
Klasyfikacja Tour de Ski
Poz. Zawodnik Reprezentacja Czas
1. Siergiej Ustiugow  Rosja 3:24:47,9
2. Martin Johnsrud Sundby  Norwegia +1:02,9
3. Dario Cologna  Szwajcaria +1:19,1
4. Maurice Manificat  Francja +1:26,9
5. Matti Heikkinen  Finlandia +1:31,3

Klasyfikacja sprinterska

Poz. Zawodnik Reprezentacja Punkty
1. Siergiej Ustiugow  Rosja 160
2. Martin Johnsrud Sundby  Norwegia 138
3. Alex Harvey  Kanada 87

Nie ukończyli[edytuj]

Rezygnacje[edytuj]

Niewystartowanie w etapie[edytuj]

Nieukończenie etapu[edytuj]

Uwagi[edytuj]

  1. a b c d Wyniki tego biegu pościgowego zawierają czas netto biegu, a nie kolejność na mecie.

Bibliografia[edytuj]