Wimbledon 2018

Z Wikipedii, wolnej encyklopedii
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wimbledon 2018
Miejsce  Wielka Brytania
Londyn, London Borough of Merton
Obiekt All England Lawn Tennis and Croquet Club
Nawierzchnia Trawiasta
Data 02–15.07.2018
ATP World Tour
Kategoria Wielki Szlem
Pula nagród 15 982 000 £
Drabinka 128S/128QS/64D/16QD
Dyrektor Richard Lewis
WTA Tour
Kategoria Wielki Szlem
Pula nagród 15 982 000 £
Drabinka 128S/96QS/64D/16QD
Dyrektor Richard Lewis
Zwycięzcy
Gra pojedyncza mężczyzn
Serbia Novak Đoković
Gra podwójna mężczyzn
Stany Zjednoczone Mike Bryan
 Stany Zjednoczone Jack Sock
Gra pojedyncza kobiet
Niemcy Angelique Kerber
Gra podwójna kobiet
Czechy Barbora Krejčíková
 Czechy Kateřina Siniaková
Gra mieszana
Stany Zjednoczone Nicole Melichar
 Austria Alexander Peya
2017 2019
Strona internetowa
Wielki Szlem 2018

Wimbledon 2018 – trzeci w sezonie tenisowy turniej wielkoszlemowy, który odbył się w dniach 2–15 lipca, tradycyjnie na trawiastych kortach All England Lawn Tennis and Croquet Club w London Borough of Merton – dzielnicy brytyjskiego Londynu. Była to 132. edycja rozgrywek.

Turnieje seniorskie[edytuj | edytuj kod]

Gra pojedyncza mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                                   
  1  Szwajcaria Roger Federer 6 7 5 4 11  
8  Południowa Afryka Kevin Anderson 2 65 7 6 13  
  8  Południowa Afryka Kevin Anderson 7 65 69 6 26  
  9  Stany Zjednoczone John Isner 66 7 7 4 24  
13  Kanada Milos Raonic 7 67 4 3
  9  Stany Zjednoczone John Isner 65 7 6 6  
    8  Południowa Afryka Kevin Anderson 2 2 63
  12  Serbia Novak Đoković 6 6 7
  12  Serbia Novak Đoković 6 3 6 6  
24  Japonia Kei Nishikori 3 6 2 2  
12  Serbia Novak Đoković 6 3 7 3 10
  2  Hiszpania Rafael Nadal 4 6 69 6 8  
5  Argentyna Juan Martín del Potro 5 7 6 4 4
  2  Hiszpania Rafael Nadal 7 67 4 6 6  

Gra pojedyncza kobiet[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
   Słowacja Dominika Cibulková 5 4  
12  Łotwa Jeļena Ostapenko 7 6  
  12  Łotwa Jeļena Ostapenko 3 3  
  11  Niemcy Angelique Kerber 6 6  
14  Rosja Darja Kasatkina 3 5
  11  Niemcy Angelique Kerber 6 7  
    11  Niemcy Angelique Kerber 6 6
  25/PR  Stany Zjednoczone Serena Williams 3 3
  20  Holandia Kiki Bertens 6 5 1  
13  Niemcy Julia Görges 3 7 6  
13  Niemcy Julia Görges 2 4
  25/PR  Stany Zjednoczone Serena Williams 6 6  
25/PR  Stany Zjednoczone Serena Williams 3 6 6
   Włochy Camila Giorgi 6 3 4  

Gra podwójna mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
                                                   
  13  Południowa Afryka Raven Klaasen
 Nowa Zelandia Michael Venus
65 7 5 7 6  
5  Wielka Brytania Jamie Murray
 Brazylia Bruno Soares
7 65 7 64 4  
  13  Południowa Afryka Raven Klaasen
 Nowa Zelandia Michael Venus
7 3 6 6  
  WC  Dania Frederik Nielsen
 Wielka Brytania Joe Salisbury
66 6 3 4  
14  Japonia Ben McLachlan
 Niemcy Jan-Lennard Struff
66 6 62 64
  WC  Dania Frederik Nielsen
 Wielka Brytania Joe Salisbury
7 4 7 7  
    13  Południowa Afryka Raven Klaasen
 Nowa Zelandia Michael Venus
3 7 3 7 5
  7  Stany Zjednoczone Mike Bryan
 Stany Zjednoczone Jack Sock
6 67 6 5 7
   Holandia Robin Haase
 Szwecja Robert Lindstedt
3 7 61 4  
15  Wielka Brytania Dominic Inglot
 Chorwacja Franko Škugor
6 62 7 6  
15  Wielka Brytania Dominic Inglot
 Chorwacja Franko Škugor
3 1 7 7 4
  7  Stany Zjednoczone Mike Bryan
 Stany Zjednoczone Jack Sock
6 6 611 64 6  
7  Stany Zjednoczone Mike Bryan
 Stany Zjednoczone Jack Sock
7 7 63 6
   Indie Divij Sharan
 Nowa Zelandia Artem Sitak
64 65 7 4  

Gra podwójna kobiet[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Węgry Tímea Babos
 Francja Kristina Mladenovic
64 3  
 Polska Alicja Rosolska
 Stany Zjednoczone Abigail Spears
7 6  
   Polska Alicja Rosolska
 Stany Zjednoczone Abigail Spears
5 4  
  3  Czechy Barbora Krejčíková
 Czechy Kateřina Siniaková
7 6  
3  Czechy Barbora Krejčíková
 Czechy Kateřina Siniaková
3 7 6
   Niemcy Tatjana Maria
 Wielka Brytania Heather Watson
6 65 4  
    3  Czechy Barbora Krejčíková
 Czechy Kateřina Siniaková
6 4 6
  12  Stany Zjednoczone Nicole Melichar
 Czechy Květa Peschke
4 6 0
  12  Stany Zjednoczone Nicole Melichar
 Czechy Květa Peschke
5 6 6  
15  Rumunia Irina-Camelia Begu
 Rumunia Mihaela Buzărnescu
7 4 4  
12  Stany Zjednoczone Nicole Melichar
 Czechy Květa Peschke
6 4 7
  6  Kanada Gabriela Dabrowski
 Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
3 6 5  
6  Kanada Gabriela Dabrowski
 Chińska Republika Ludowa Xu Yifan
5 6 6
   Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands
 Czechy Lucie Šafářová
7 4 2  

Gra mieszana[edytuj | edytuj kod]

 Osobny artykuł: Wimbledon 2018 (gra mieszana).
  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  WC  Wielka Brytania Harriet Dart
 Wielka Brytania Jay Clarke
7 7  
10  Stany Zjednoczone Abigail Spears
 Kolumbia Juan Sebastián Cabal
610 5  
  WC  Wielka Brytania Harriet Dart
 Wielka Brytania Jay Clarke
2 2  
   Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Wielka Brytania Jamie Murray
6 6  
4  Holandia Demi Schuurs
 Holandia Jean-Julien Rojer
6 5 5
   Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Wielka Brytania Jamie Murray
4 7 7  
     Białoruś Wiktoryja Azaranka
 Wielka Brytania Jamie Murray
61 3
  11  Stany Zjednoczone Nicole Melichar
 Austria Alexander Peya
7 6
  9  Słowenia Katarina Srebotnik
 Nowa Zelandia Michael Venus
7 3 6  
3  Chińskie Tajpej Latisha Chan
 Chorwacja Ivan Dodig
5 6 0  
9  Słowenia Katarina Srebotnik
 Nowa Zelandia Michael Venus
4 4
  11  Stany Zjednoczone Nicole Melichar
 Austria Alexander Peya
6 6  
11  Stany Zjednoczone Nicole Melichar
 Austria Alexander Peya
  2  Rosja Jekatierina Makarowa
 Brazylia Bruno Soares
w/o  

Turnieje juniorskie[edytuj | edytuj kod]

Gra pojedyncza chłopców[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Chińskie Tajpej Tseng Chun-hsin 6 6  
Q  Stany Zjednoczone Trey Hilderbrand 2 4  
  1  Chińskie Tajpej Tseng Chun-hsin 6 6  
   Chińska Republika Ludowa Mu Tao 3 1  
WC  Wielka Brytania Anton Matusevich 5 1
   Chińska Republika Ludowa Mu Tao 7 6  
    1  Chińskie Tajpej Tseng Chun-hsin 6 62 6
   Wielka Brytania Jack Draper 1 7 4
   Wielka Brytania Jack Draper 63 6 6  
 Włochy Lorenzo Musetti 7 3 1  
 Wielka Brytania Jack Draper 7 66 19
  5  Kolumbia Nicolás Mejía 65 7 17  
5  Kolumbia Nicolás Mejía 7 7
   Brazylia Gilbert Soares Klier Júnior 66 5  

Gra pojedyncza dziewcząt[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
   Polska Iga Świątek 6 6  
 Wielka Brytania Emma Raducanu 0 1  
   Polska Iga Świątek 7 7  
  4  Chińska Republika Ludowa Wang Xinyu 5 61  
4  Chińska Republika Ludowa Wang Xinyu 64 7 6
   Ukraina Wiktorija Dema 7 64 3  
     Polska Iga Świątek 6 6
  Q  Szwajcaria Leonie Küng 4 2
  10  Chińska Republika Ludowa Wang Xiyu 4 7 6  
3  Stany Zjednoczone Cori Gauff 6 61 4  
10  Chińska Republika Ludowa Wang Xiyu 4 7 3
  Q  Szwajcaria Leonie Küng 6 66 6  
Q  Szwajcaria Leonie Küng 7 7
  13  Stany Zjednoczone Caty McNally 63 5  

Gra podwójna chłopców[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
   Australia Rinky Hijikata
 Japonia Naoki Tajima
7 7  
 Brazylia Matheus Pucinelli de Almeida
 Brazylia João Lucas Reis da Silva
64 66  
   Australia Rinky Hijikata
 Japonia Naoki Tajima
3 64  
  6  Kolumbia Nicolás Mejía
 Czechy Ondřej Štyler
6 7  
 Stany Zjednoczone Brandon Nakashima
 Stany Zjednoczone Tyler Zink
3 4
  6  Kolumbia Nicolás Mejía
 Czechy Ondřej Štyler
6 6  
    6  Kolumbia Nicolás Mejía
 Czechy Ondřej Štyler
65 4
   Turcja Yankı Erel
 Finlandia Otto Virtanen
7 6
   Turcja Yankı Erel
 Finlandia Otto Virtanen
7 7  
3  Francja Hugo Gaston
 Francja Clément Tabur
5 65  
 Turcja Yankı Erel
 Finlandia Otto Virtanen
7 7
  WC  Wielka Brytania James Story
 Wielka Brytania Harry Wendelken
60 65  
WC  Wielka Brytania James Story
 Wielka Brytania Harry Wendelken
4 7 6
  2  Wielka Brytania Aidan McHugh
 Kazachstan Timofiej Skatow
6 62 2  

Gra podwójna dziewcząt[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Chińska Republika Ludowa Wang Xinyu
 Chińska Republika Ludowa Wang Xiyu
6 6  
5  Chińskie Tajpej Joanna Garland
 Chińskie Tajpej Liang En-shuo
4 2  
  1  Chińska Republika Ludowa Wang Xinyu
 Chińska Republika Ludowa Wang Xiyu
6 6  
  4  Argentyna María Lourdes Carlé
 Stany Zjednoczone Cori Gauff
4 2  
4  Argentyna María Lourdes Carlé
 Stany Zjednoczone Cori Gauff
7 6
  WC  Wielka Brytania Victoria Allen
 Wielka Brytania Destinee Martins
5 3  
    1  Chińska Republika Ludowa Wang Xinyu
 Chińska Republika Ludowa Wang Xiyu
6 6
  2  Stany Zjednoczone Caty McNally
 Stany Zjednoczone Whitney Osuigwe
2 1
  8  Francja Clara Burel
 Francja Diane Parry
3 5  
 Stany Zjednoczone Dalayna Hewitt
 Stany Zjednoczone Peyton Stearns
6 7  
 Stany Zjednoczone Dalayna Hewitt
 Stany Zjednoczone Peyton Stearns
2 5
  2  Stany Zjednoczone Caty McNally
 Stany Zjednoczone Whitney Osuigwe
6 7  
7  Irlandia Georgia Drummy
 Stany Zjednoczone Alexa Noel
5 5
  2  Stany Zjednoczone Caty McNally
 Stany Zjednoczone Whitney Osuigwe
7 7  

Turnieje zawodników na wózkach[edytuj | edytuj kod]

Gra pojedyncza mężczyzn na wózkach[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Japonia Shingo Kunieda 4 6 5  
 Argentyna Gustavo Fernández 6 3 7  
   Argentyna Gustavo Fernández 6 4 6  
  WC  Belgia Joachim Gérard 1 6 2  
 Wielka Brytania Gordon Reid 3 3
  WC  Belgia Joachim Gérard 6 6  
     Argentyna Gustavo Fernández 2 6 3
   Szwecja Stefan Olsson 6 0 6
   Francja Nicolas Peifer 2 3  
 Szwecja Stefan Olsson 6 6  
 Szwecja Stefan Olsson 6 6
  2  Wielka Brytania Alfie Hewett 2 4  
 Francja Stéphane Houdet 63 4
  2  Wielka Brytania Alfie Hewett 7 6  

Gra pojedyncza kobiet na wózkach[edytuj | edytuj kod]

  Ćwierćfinały Półfinały Finał
  1  Holandia Diede de Groot 6 6  
 Niemcy Sabine Ellerbrock 4 3  
  1  Holandia Diede de Groot 6 7  
  WC  Południowa Afryka Kgothatso Montjane 1 5  
 Niemcy Katharina Krüger 3 6 1
  WC  Południowa Afryka Kgothatso Montjane 6 2 6  
    1  Holandia Diede de Groot 6 6
   Holandia Aniek van Koot 3 2
   Wielka Brytania Lucy Shuker 2 1  
 Holandia Aniek van Koot 6 6  
 Holandia Aniek van Koot 1 6 7
  2  Japonia Yui Kamiji 6 4 611  
 Holandia Marjolein Buis 4 4
  2  Japonia Yui Kamiji 6 6  

Gra podwójna mężczyzn na wózkach[edytuj | edytuj kod]

Półfinały   Finał
1  Francja Stéphane Houdet
 Francja Nicolas Peifer
1 6 5  
 Belgia Joachim Gérard
 Szwecja Stefan Olsson
6 3 7      Belgia Joachim Gérard
 Szwecja Stefan Olsson
1 4
 Argentyna Gustavo Fernández
 Japonia Shingo Kunieda
4 6 63   2  Wielka Brytania Alfie Hewett
 Wielka Brytania Gordon Reid
6 6
2  Wielka Brytania Alfie Hewett
 Wielka Brytania Gordon Reid
6 3 7  

Gra podwójna kobiet na wózkach[edytuj | edytuj kod]

Półfinały   Finał
1  Holandia Diede de Groot
 Japonia Yui Kamiji
6 6  
 Niemcy Katharina Krüger
 Południowa Afryka Kgothatso Montjane
0 0     1  Holandia Diede de Groot
 Japonia Yui Kamiji
6 6
 Niemcy Sabine Ellerbrock
 Wielka Brytania Lucy Shuker
3 6 6    Niemcy Sabine Ellerbrock
 Wielka Brytania Lucy Shuker
1 1
2  Holandia Marjolein Buis
 Holandia Aniek van Koot
6 3 4  

Gra podwójna na quadach[edytuj | edytuj kod]

Finał
1  Wielka Brytania Andrew Lapthorne
 Stany Zjednoczone David Wagner
6 6
2  Australia Dylan Alcott
 Australia Lucas Sithole
2 3

Turnieje legend[edytuj | edytuj kod]

Turniej legend mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Finał
A2  Wielka Brytania Colin Fleming
 Belgia Xavier Malisse
64 4
B4  Niemcy Tommy Haas
 Australia Mark Philippoussis
7 6

Turniej legend kobiet[edytuj | edytuj kod]

Finał
A2  Zimbabwe Cara Black
 Stany Zjednoczone Martina Navrátilová
3 4
B2  Belgia Kim Clijsters
 Australia Rennae Stubbs
6 6

Turniej legend seniorów[edytuj | edytuj kod]

Finał
A3  Szwecja Jonas Björkman
 Australia Todd Woodbridge
6 6
B2  Holandia Richard Krajicek
 Wielka Brytania Mark Petchey
4 3

Rezygnacje[edytuj | edytuj kod]

Z udziału w zawodach zrezygnowali następujący zawodnicy oraz zawodniczki:

Dzikie karty[edytuj | edytuj kod]

Brytyjska federacja tenisowa przyznała dzikie karty zawodnikom, którzy nie uzyskali bezpośredniego awansu do turnieju głównego.

Gra pojedyncza mężczyzn

Wielka Brytania Liam Broady
Wielka Brytania Jay Clarke
Stany Zjednoczone Denis Kudla
Ukraina Serhij Stachowski

Gra pojedyncza kobiet

Wielka Brytania Katie Boulter
Wielka Brytania Naomi Broady
Wielka Brytania Harriet Dart
Wielka Brytania Katy Dunne
Tunezja Uns Dżabir
Czechy Tereza Smitková
Wielka Brytania Katie Swan
Wielka Brytania Gabriella Taylor

Gra podwójna mężczyzn

Wielka Brytania Luke Bambridge / Wielka Brytania Jonny O’Mara
Australia Alex Bolt / Australia Lleyton Hewitt
Wielka Brytania Liam Broady / Wielka Brytania Scott Clayton
Wielka Brytania Jay Clarke / Wielka Brytania Cameron Norrie
Austria Jürgen Melzer / Kanada Daniel Nestor
Dania Frederik Nielsen / Wielka Brytania Joe Salisbury

Gra podwójna kobiet

Wielka Brytania Katie Boulter / Wielka Brytania Katie Swan
Wielka Brytania Naomi Broady / Stany Zjednoczone Asia Muhammad
Wielka Brytania Harriet Dart / Wielka Brytania Katy Dunne
Gra mieszana
Wielka Brytania Luke Bambridge / Wielka Brytania Katie Boulter
Wielka Brytania Jay Clarke / Wielka Brytania Harriet Dart
Wielka Brytania Dominic Inglot / Australia Samantha Stosur
Australia Thanasi Kokkinakis / Australia Ashleigh Barty
Wielka Brytania Joe Salisbury / Wielka Brytania Katy Dunne

Kwalifikanci[edytuj | edytuj kod]

Zawodnikom z miejsc niezapewniających bezpośredniego udziału w turnieju przysługuje prawo startu w kwalifikacjach, zarówno w singlu i deblu kobiet, jak i mężczyzn.

Gra pojedyncza mężczyzn

  1. Stany Zjednoczone Christian Harrison
  2. Belgia Ruben Bemelmans
  3. Austria Dennis Novak
  4. Francja Grégoire Barrère
  5. Włochy Stefano Travaglia
  6. Słowacja Norbert Gombos
  7. Francja Stéphane Robert
  8. Australia Jason Kubler
  9. Niemcy Yannick Maden
  10. Australia John-Patrick Smith
  11. Chile Christian Garin
  12. Łotwa Ernests Gulbis
  13. Australia Alex Bolt
  14. Francja Benjamin Bonzi
  15. Stany Zjednoczone Bradley Klahn
  16. Włochy Thomas Fabbiano

Gra pojedyncza kobiet

  1. Rumunia Alexandra Dulgheru
  2. Kanada Eugenie Bouchard
  3. Hiszpania Sara Sorribes Tormo
  4. Niemcy Antonia Lottner
  5. Stany Zjednoczone Claire Liu
  6. Rosja Wiera Zwonariowa
  7. Bułgaria Wiktorija Tomowa
  8. Niemcy Mona Barthel
  9. Rosja Jewgienija Rodina
  10. Rumunia Elena-Gabriela Ruse
  11. Rosja Witalija Djaczenko
  12. Czechy Barbora Štefková

Gra podwójna mężczyzn

  1. Indie Sriram Balaji / Indie Vishnu Vardhan
  2. Niemcy Andreas Mies / Niemcy Kevin Krawietz
  3. Niemcy Andre Begemann / Japonia Yasutaka Uchiyama
  4. Stany Zjednoczone Austin Krajicek / Indie Jeevan Nedunchezhiyan

Gra podwójna kobiet

  1. Belgia Ysaline Bonaventure / Holandia Bibiane Schoofs
  2. Chile Alexa Guarachi / Nowa Zelandia Erin Routliffe
  3. Chińska Republika Ludowa Han Xinyun / Tajlandia Luksika Kumkhum
  4. Australia Arina Rodionowa / Belgia Maryna Zanewśka

Szczęśliwi przegrani[edytuj | edytuj kod]

Zawodnicy, którzy przegrali w fazie kwalifikacyjnej, mogli wystąpić w turnieju jako szczęśliwi przegrani.

Gra pojedyncza mężczyzn

  1. Kanada Peter Polansky
  2. Polska Hubert Hurkacz
  3. Włochy Lorenzo Sonego
  4. Stany Zjednoczone Michael Mmoh
  5. Australia Bernard Tomic
  6. Włochy Simone Bolelli
  7. Chińskie Tajpej Jason Jung

Gra pojedyncza kobiet

  1. Kolumbia Mariana Duque Mariño
  2. Stany Zjednoczone Caroline Dolehide

Gra podwójna kobiet

  1. Niemcy Nicola Geuer / Szwajcaria Viktorija Golubic
  2. Hiszpania Georgina García Pérez / Węgry Fanny Stollár
  3. Rosja Anna Blinkowa / Czechy Markéta Vondroušová

Obrońcy tytułów[edytuj | edytuj kod]

Tabela prezentuje obrońców tytułu z 2017 roku oraz mistrzów z roku 2018.

Konkurencja Obrońcy tytułu Mistrzowie 2018
gra pojedyncza mężczyzn Szwajcaria Roger Federer Serbia Novak Đoković
gra pojedyncza kobiet Hiszpania Garbiñe Muguruza Niemcy Angelique Kerber
gra podwójna mężczyzn Polska Łukasz Kubot
Brazylia Marcelo Melo
Stany Zjednoczone Mike Bryan
Stany Zjednoczone Jack Sock
gra podwójna kobiet Rosja Jekatierina Makarowa
Rosja Jelena Wiesnina
Czechy Barbora Krejčíková
Czechy Kateřina Siniaková
gra mieszana Szwajcaria Martina Hingis
Wielka Brytania Jamie Murray
Stany Zjednoczone Nicole Melichar
Austria Alexander Peya
gra pojedyncza chłopców Hiszpania Alejandro Davidovich Fokina Chińskie Tajpej Tseng Chun-hsin
gra pojedyncza dziewcząt Stany Zjednoczone Claire Liu Polska Iga Świątek
gra podwójna chłopców Argentyna Axel Geller
Chińskie Tajpej Hsu Yu-hsiou
Turcja Yankı Erel
Finlandia Otto Virtanen
gra podwójna dziewcząt Serbia Olga Danilović
Serbia Kaja Juvan
Chińska Republika Ludowa Wang Xinyu
Chińska Republika Ludowa Wang Xiyu
gra pojedyncza mężczyzn na wózkach Szwecja Stefan Olsson Szwecja Stefan Olsson
gra pojedyncza kobiet na wózkach Holandia Diede de Groot Holandia Diede de Groot
gra podwójna mężczyzn na wózkach Wielka Brytania Alfie Hewett
Wielka Brytania Gordon Reid
Wielka Brytania Alfie Hewett
Wielka Brytania Gordon Reid
gra podwójna kobiet na wózkach Japonia Yui Kamiji
Wielka Brytania Jordanne Whiley
Holandia Diede de Groot
Japonia Yui Kamiji
turniej legend mężczyzn Australia Lleyton Hewitt
Australia Mark Philippoussis
Niemcy Tommy Haas
Australia Mark Philippoussis
turniej legend kobiet Zimbabwe Cara Black
Stany Zjednoczone Martina Navrátilová
Belgia Kim Clijsters
Australia Rennae Stubbs
turniej legend seniorów Holandia Jacco Eltingh
Holandia Paul Haarhuis
Szwecja Jonas Björkman
Australia Todd Woodbridge

Porażki rozstawionych[edytuj | edytuj kod]

Poniższe tabele prezentują porażki zawodników z rozstawieniem z podziałem na dzień zawodów, datę i rundę, w której tenisista odpadł.

Gra pojedyncza mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Dzień Data Runda Zwycięzca Pokonany Wynik
1. 2 lipca 1. runda Szwajcaria Stan Wawrinka Bułgaria Grigor Dimitrow (6) 1:6, 7:6(3), 7:6(5), 6:4
Rosja Daniił Miedwiediew Chorwacja Borna Ćorić (16) 7:6(6), 6:2, 6:2
Francja Gaël Monfils Francja Richard Gasquet (23) 7:6(6), 7:5, 6:4
Chile Nicolás Jarry Serbia Filip Krajinović (28) 6:3, 3:6, 7:6(5), 6:4
Niemcy Jan-Lennard Struff Argentyna Leonardo Mayer (32) 3:6, 6:7(5), 7:6(5), 7:6(5), 6:1
2. 3 lipca Cypr Markos Pagdatis Austria Dominic Thiem (7) 6:4, 7:5, 2:0, krecz
Australia Matthew Ebden Belgia David Goffin (10) 6:4, 6:3, 6:4
Włochy Matteo Berrettini Stany Zjednoczone Jack Sock (18) 6:7(5), 6:7(3), 6:4, 7:5, 6:2
Mołdawia Radu Albot Hiszpania Pablo Carreño-Busta (20) 3:6, 6:0, 6:7(5), 6:2, 6:1
Australia Alex De Minaur Włochy Marco Cecchinato (29) 6:4, 6:7(6), 7:6(5), 6:4
Stany Zjednoczone Frances Tiafoe Hiszpania Fernando Verdasco (30) 7:6(6), 7:6(5), 3:6, 6:3
3. 4 lipca 2. runda Austria Dennis Novak (Q) Francja Lucas Pouille (17) 6:4, 6:2, 6:7(8), 3:6, 6:2
4. 5 lipca Argentyna Guido Pella Chorwacja Marin Čilić (3) 3:6, 1:6, 6:4, 7:6(3), 7:5
Czechy Jiří Veselý Argentyna Diego Schwartzman (14) 6:3, 6:4, 7:6(3)
Francja Benoît Paire Kanada Denis Shapovalov (26) 0:6, 6:2, 6:4, 7:6(3)
Łotwa Ernests Gulbis (Q) Bośnia i Hercegowina Damir Džumhur (27) 2:6, 6:4, 6:3, 1:6, 6:3
5. 6 lipca 3. runda Francja Gaël Monfils Stany Zjednoczone Sam Querrey (11) 5:7, 6:4, 6:4, 6:2
Południowa Afryka Kevin Anderson (8) Niemcy Philipp Kohlschreiber (25) 6:3, 7:5, 7:5
6. 7 lipca Łotwa Ernests Gulbis (Q) Niemcy Alexander Zverev (4) 7:6(2), 4:6, 5:7, 6:3, 6:0
Japonia Kei Nishikori (24) Australia Nick Kyrgios (15) 6:1, 7:6(3), 6:4
Czechy Jiří Veselý Włochy Fabio Fognini (19) 7:6(4), 3:6, 6:3, 6:2
Serbia Novak Đoković (12) Wielka Brytania Kyle Edmund (21) 4:6, 6:3, 6:2, 6:4
MS 8 lipca
Mecze nie były rozgrywane
7. 9 lipca 4. runda Szwajcaria Roger Federer (1) Francja Adrian Mannarino (22) 6:0, 7:5, 6:4
Stany Zjednoczone John Isner (9) Grecja Stefanos Tsitsipas (31) 6:4, 7:6(8), 7:6(4)
9. 11 lipca Ćwierćfinał Południowa Afryka Kevin Anderson (8) Szwajcaria Roger Federer (1) 6:2, 7:6(5), 5:7, 4:6, 11:13
Hiszpania Rafael Nadal (2) Argentyna Juan Martín del Potro (5) 7:5, 6:7(7), 4:6, 6:4, 6:4
Stany Zjednoczone John Isner (9) Kanada Milos Raonic (13) 6:3, 3:6, 6:2, 6:2
Serbia Novak Đoković (12) Japonia Kei Nishikori (24) 6:4, 7:6(8), 7:6(4)

Gra pojedyncza kobiet[edytuj | edytuj kod]

Dzień Data Runda Zwycięzca Pokonany Wynik
1. 2 lipca 1. runda Chorwacja Donna Vekić Stany Zjednoczone Sloane Stephens (4) 6:1, 6:3
Niemcy Tatjana Maria Ukraina Elina Switolina (5) 7:6(3), 4:6, 6:1
Czechy Kateřina Siniaková Stany Zjednoczone Coco Vandeweghe (16) 6:7(3), 6:3, 8:6
Rumunia Sorana Cîrstea Słowacja Magdaléna Rybáriková (19) 7:5, 6:3
Włochy Camila Giorgi Łotwa Anastasija Sevastova (21) 6:1, 2:6, 6:4
Niemcy Andrea Petković Chińska Republika Ludowa Zhang Shuai (31) 6:4, 4:6, 6:2
2. 3 lipca Szwajcaria Belinda Bencic Francja Caroline Garcia (6) 7:6(2), 6:3
Białoruś Alaksandra Sasnowicz Czechy Petra Kvitová (8) 6:4, 4:6, 6:0
Rosja Witalija Djaczenko (Q) Rosja Marija Szarapowa (24) 6:7(3), 7:6(3), 6:4
Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei Rosja Anastasija Pawluczenkowa (30) 6:4, 4:6, 6:3
3. 4 lipca 2. runda Rosja Jekatierina Makarowa Dania Caroline Wozniacki (2) 6:4, 1:6, 7:5
Czechy Lucie Šafářová Polska Agnieszka Radwańska (32) 7:5, 6:4
4. 5 lipca Belgia Alison Van Uytvanck Hiszpania Garbiñe Muguruza (3) 5:7, 6:2, 6:1
Słowacja Dominika Cibulková Wielka Brytania Johanna Konta (22) 6:3, 6:4
5. 6 lipca 3. runda Holandia Kiki Bertens (20) Stany Zjednoczone Venus Williams (9) 6:2, 6:7(5), 8:6
Rosja Jewgienija Rodina (Q) Stany Zjednoczone Madison Keys (10) 7:5, 5:7, 6:4
Niemcy Julia Görges (13) Czechy Barbora Strýcová (23) 7:6(3), 3:6, 10:8
Czechy Karolína Plíšková (7) Rumunia Mihaela Buzărnescu (29) 3:6, 7:6(3), 6:1
6. 7 lipca Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei Rumunia Simona Halep (1) 3:6, 6:4, 7:5
Słowacja Dominika Cibulková Belgia Elise Mertens (15) 6:2, 6:2
Rosja Darja Kasatkina (14) Australia Ashleigh Barty (17) 7:5, 6:3
Niemcy Angelique Kerber (11) Japonia Naomi Ōsaka (18) 6:2, 6:4
Białoruś Alaksandra Sasnowicz Australia Darja Gawriłowa (26) 6:3, 6:1
Szwajcaria Belinda Bencic Hiszpania Carla Suárez Navarro (27) 6:1, 7:6(3)
Belgia Alison Van Uytvanck Estonia Anett Kontaveit (28) 6:2, 6:3
MS 8 lipca
Mecze nie były rozgrywane
7. 9 lipca 4. runda Holandia Kiki Bertens (20) Czechy Karolína Plíšková (7) 6:3, 7:6(1)
8. 10 lipca Ćwierćfinał Niemcy Angelique Kerber (11) Rosja Darja Kasatkina (14) 6:3, 7:5
Niemcy Julia Görges (13) Holandia Kiki Bertens (20) 3:6, 7:5, 6:1

Gra podwójna mężczyzn[edytuj | edytuj kod]

Dzień Data Runda Zwycięzcy Pokonani Wynik
3. 4 lipca 1. runda Holandia Robin Haase
Szwecja Robert Lindstedt
Chorwacja Ivan Dodig
Stany Zjednoczone Rajeev Ram (10)
7:6(4), 7:5, 6:3
4. 5 lipca Argentyna Máximo González
Chile Nicolás Jarry
Finlandia Henri Kontinen
Australia John Peers (3)
6:4, 6:4, 3:6, 4:6, 8:6
Chile Julio Peralta
Argentyna Horacio Zeballos
Białoruś Maks Mirny
Austria Philipp Oswald (16)
6:1, 6:7(5), 6:2, 7:6(1)
5. 6 lipca Argentyna Federico Delbonis
Meksyk Miguel Ángel Reyes-Varela
Austria Oliver Marach
Chorwacja Mate Pavić (1)
4:6, 6:7(3), 6:4, 7:5, 6:2
2. runda Izrael Jonatan Erlich
Polska Marcin Matkowski
Polska Łukasz Kubot
Brazylia Marcelo Melo (2)
6:7(5), 6:4, 7:6(4), 7:6(8)
Wielka Brytania Ken Skupski
Wielka Brytania Neal Skupski
Pakistan Aisam-ul-Haq Qureshi
Holandia Jean-Julien Rojer (9)
6:4, 6:4, 7:6(2)
Niemcy Kevin Krawietz
Niemcy Andreas Mies (Q)
Urugwaj Pablo Cuevas
Hiszpania Marcel Granollers (11)
6:3, 7:5, 7:6(3)
Dania Frederik Nielsen
Wielka Brytania Joe Salisbury (WC)
Indie Rohan Bopanna
Francja Édouard Roger-Vasselin (12)
6:4, 7:6(4), 2:1, krecz
6. 7 lipca Niemcy Philipp Petzschner
Niemcy Tim Pütz
Francja Pierre-Hugues Herbert
Francja Nicolas Mahut (4)
6:4, 6:7(3), 7:6(4), 6:3
MS 8 lipca
Mecze nie były rozgrywane
7. 9 lipca 3. runda Holandia Robin Haase
Szwecja Robert Lindstedt
Austria Alexander Peya
Chorwacja Nikola Mektić (8)
7:5, 6:3, 3:6, 4:6, 8:6
Dania Frederik Nielsen
Wielka Brytania Joe Salisbury (WC)
Kolumbia Robert Farah
Kolumbia Juan Sebastián Cabal (6)
5:7, 7:6(3), 6:3, 7:6(1)
8. 10 lipca Ćwierćfinał Południowa Afryka Raven Klaasen
Nowa Zelandia Michael Venus (13)
Wielka Brytania Jamie Murray
Brazylia Bruno Soares (5)
6:7(5), 7:6(5), 5:7, 7:6(4), 6:4
Dania Frederik Nielsen
Wielka Brytania Joe Salisbury (WC)
Japonia Ben McLachlan
Niemcy Jan-Lennard Struff (14)
7:6(6), 4:6, 7:6(2), 7:6(4)

Gra podwójna kobiet[edytuj | edytuj kod]

Dzień Data Runda Zwyciężczynie Pokonane Wynik
Australia Ashleigh Barty
Stany Zjednoczone Coco Vandeweghe (10)
rezygnacja
4. 5 lipca 1. runda Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands
Czechy Lucie Šafářová
Ukraina Ludmyła Kiczenok
Rosja Ałła Kudriawcewa (16)
7:6(6), 7:5
5. 6 lipca 2. runda Polska Alicja Rosolska
Stany Zjednoczone Abigail Spears
Chińskie Tajpej Latisha Chan
Chińska Republika Ludowa Peng Shuai (5)
6:4, 6:4
Stany Zjednoczone Christina McHale
Łotwa Jeļena Ostapenko
Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
Chińska Republika Ludowa Yang Zhaoxuan (7)
6:3, 6:2
Niemcy Tatjana Maria
Wielka Brytania Heather Watson
Stany Zjednoczone Raquel Atawo
Niemcy Anna-Lena Grönefeld (11)
6:3, 6:1
MS 8 lipca
Mecze nie były rozgrywane
7. 9 lipca 3. runda Stany Zjednoczone Bethanie Mattek-Sands
Czechy Lucie Šafářová
Czechy Andrea Sestini Hlaváčková
Czechy Barbora Strýcová (2)
2:6, 7:6(7), 6:4
Rumunia Irina-Camelia Begu
Rumunia Mihaela Buzărnescu (15)
Słowenia Andreja Klepač
Hiszpania María José Martínez Sánchez (4)
7:6(5), 6:4
Stany Zjednoczone Nicole Melichar
Czechy Květa Peschke (12)
Belgia Elise Mertens
Holandia Demi Schuurs (8)
7:6(4), 6:3
Polska Alicja Rosolska
Stany Zjednoczone Abigail Spears
Holandia Kiki Bertens
Szwecja Johanna Larsson (9)
3:6, 7:6(5), 6:3
Węgry Tímea Babos
Francja Kristina Mladenovic (1)
Belgia Kirsten Flipkens
Rumunia Monica Niculescu (13)
6:3, 6:4
Czechy Barbora Krejčíková
Czechy Kateřina Siniaková (3)
Czechy Lucie Hradecká
Chińskie Tajpej Hsieh Su-wei (14)
6:4, 6:3
Kanada Gabriela Dabrowski
Chińska Republika Ludowa Xu Yifan (6)
Stany Zjednoczone Vania King
Słowenia Katarina Srebotnik (17)
6:3, 6:3
9. 11 lipca Ćwierćfinał Polska Alicja Rosolska
Stany Zjednoczone Abigail Spears
Węgry Tímea Babos
Francja Kristina Mladenovic (1)
7:6(4), 6:3
Stany Zjednoczone Nicole Melichar
Czechy Květa Peschke (12)
Rumunia Irina-Camelia Begu
Rumunia Mihaela Buzărnescu (15)
5:7, 6:4, 6:4

Gra mieszana[edytuj | edytuj kod]

Dzień Data Runda Zwycięzcy Pokonani Wynik
6. 7 lipca 1. runda Stany Zjednoczone Sloane Stephens
Stany Zjednoczone Jack Sock
Hiszpania María José Martínez Sánchez
Brazylia Marcelo Demoliner (15)
7:5, 6:2
MS 8 lipca
Mecze nie były rozgrywane
7. 9 lipca 2. runda Białoruś Wiktoryja Azaranka
Wielka Brytania Jamie Murray
Niemcy Anna-Lena Grönefeld
Kolumbia Robert Farah (7)
7:6(6), 6:7(8), 7:5
Wielka Brytania Harriet Dart
Wielka Brytania Jay Clarke (WC)
Czechy Květa Peschke
Białoruś Maks Mirny (13)
6:2, 4:6, 6:4
Belgia Kirsten Flipkens
Holandia Robin Haase
Słowenia Andreja Klepač
Stany Zjednoczone Rajeev Ram (8)
7:6(1), 6:2
8. 10 lipca 3. runda Wielka Brytania Harriet Dart
Wielka Brytania Jay Clarke (WC)
Kanada Gabriela Dabrowski
Chorwacja Mate Pavić (1)
6:3, 6:4
Stany Zjednoczone Nicole Melichar
Austria Alexander Peya (11)
Czechy Andrea Sestini Hlaváčková
Francja Édouard Roger-Vasselin (6)
7:6(5), 4:6, 9:7
Chińskie Tajpej Latisha Chan
Chorwacja Ivan Dodig (3)
Wielka Brytania Heather Watson
Finlandia Henri Kontinen (16)
6:2, 7:6(4)
9. 11 lipca Słowenia Katarina Srebotnik
Nowa Zelandia Michael Venus (9)
Chińskie Tajpej Chan Hao-ching
Chorwacja Nikola Mektić (5)
4:6, 7:6(2), 6:4
Białoruś Wiktoryja Azaranka
Wielka Brytania Jamie Murray
Szwecja Johanna Larsson
Holandia Matwé Middelkoop (12)
7:6(3), 6:3

Bibliografia[edytuj | edytuj kod]

  • Wimbledon (ang.). wtatennis.com. [dostęp 2018-05-21].
  • Wimbledon (ang.). atpworldtour.com. [dostęp 2018-05-21].